علاقه مندی ها
سبد خرید
جمع : 200.000 تومان

ارسال رایگان برای سفارشات بالای 500.000 تومان!

 
blog

راه های درمان زود انزالی

حل مشکلات زود انزالی

پیشتر گفتیم که برای درمان زودانزالی باید علت اصلی ایجاد آن مشخص شود. گاهی زود انزالی به علت یک مشکل فیزیکی ایجاد شده‌است که درمان آن بسیار ساده است و می‌توان به سرعت از شر آن خلاص شد. گاهی زود انزالی به علت مسائل روانی مختلف و پیچیده‌ای ایجاد شده‌است که نیازمند درمان‌های پیشرفته‌تر است. زود انزالی و درمان آن از مسائل مهم روابط جنسی است. برای اینکه بتوانید از بهترین درمان‌ها بهره‌مند شوید، حتما باید به متخصص مراجعه کنید. درمان زود انزالی در مردان و درمان زود انزالی در زنان، شباهت‌ها و تفاوت‌هایی دارد که مرتبط با آناتومی بدن دو جنس است. می‌توانید از آموزش تصویری درمان زود انزالی و فیلم آموزش درمان زود انزالی هم استفاده کنید. به خاطر داشته‌باشید که روند درمان ممکن است زمان‌بر باشد. درمان‌های روانشناختی، رفتار درمانی و داروها اصلی‌ترین موارد در درمان زود انزالی هستند.

۱.     تقویت عضلات کف لگن

برخی تمرینات می توانند عضلات کف لگن را تقویت کرده و در کاهش زود انزالی موثر باشند. برای یافتن عضلات کف لگن، تمرکز خود را بر روی عضلاتی بگذارید که برای قطع ادرار در میانه‌ی جریان ادرار از آن ها کمک می‌گیرید. عضلات کف لگن همان عضلاتی هستنند برای نگه‌داشتن باد معده یا مدفوع نیز از آنها استفاده می‌کنید. وقتی فهمیدید ماهیچه‌های کف لگن کجا هستند، می‌توانید تمریناتی را در حالت ایستاده، نشسته یا درازکش انجام دهید. برای انجام تمرین‌های تقویت کننده‌ی کف لگن مراحل زیر را دنبال کنید؛
 • عضلات کف لگن خود را برای ۳ ثانیه منقبض کنید.
 • سپس آنها را به مدت ۳ ثانیه شل کنید.
 • این کار را چندین بار پشت سر هم در طول روز انجام دهید.
 • هر روز ۳ بار و در هر مرتبه ۱۰ بار این تمرین را تکرار کنید.
 • از نگه‌داشتن نفس خودداری کنید و در حین تمرینات، آزادانه نفس بکشید.
 • هنگام انجام تمرینات تقویت عضلات کف لگن مراقب باشید از عضلات شکم یا باسن به جای عضلات کف لگن استفاده نکنید.
 • تقویت عضلات لگن ممکن است هفته‌ها یا ماه‌ها طول بکشد.

۲.     روان درمانی

درمان روانشناختی، روشی برای بررسی مشکلات در احساسات و عواطف است که می‌توانند منجر به بروز مشکل در روابط جنسی، از جمله زود انزالی، شوند. هدف از این نوع درمان، یافتن منشا مشکلات و یافتن راه حل‌هایی است که ممکن است به درمان زودانزالی کمک کند. روان‌درمانی و زوج درمانی همچنین می‌تواند به زوجین کمک کند تا به یکدیگر نزدیک‌تر شوند و هنگام برقراری رابطه‌ی جنسی کم‌تر احساس خشم و ناراحتی داشته‌باشند. درمان روانشناختی می‌تواند اعتماد به نفس جنسی را ارتقا دهد. زوجین باید به دنبال راه‌هایی برای افزایش صمیمیت عاطفی خود از طریق فعالیت‌های غیرجنسی باشند.

۳.     رفتاردرمانی

در رفتار درمانی از تمریناتی برای کمک به ایجاد تحمل برای تاخیر در انزال استفاده می‌شود. هدف از این نوع درمان، کمک به کنترل بر روی زمان انزال است که در زیر به بررسی برخی از آنها می‌پردازیم؛

۴.     روش توقف – شروع

در میان رابطه‌ی جنسی و نزدیک به زمان انزال، کمی وقفه ایجاد کنید و تا زمانی که احساس کنید دوباره کنترل را در دست دارید، استراحت کنید. این کار را ۳ بار امتحان کنید تا زمانی که احساس کنید در هنگام انزال توانایی کنترل بیشتری دارید. در طول رابطه‌ی جنسی نفس عمیق بکشید تا رفلکس انزال را برای مدت کوتاهی خاموش کنید. طبق بررسی‌های انجام شده، این کار برای درمان زود انزالی موثر است.
ر رفتار درمانی از تمریناتی برای کمک به ایجاد تحمل برای تاخیر در انزال استفاده می‌شود.

۵.     موقعیت مناسب در رابطه ی جنسی

در طول رابطه‌ی جنسی برای کنترل بیشتر در زمان انزال، بهتر است مردان با شریک زندگی خود رابطه‌ی جنسی داشته باشند. این کار این امکان را به شما می‌دهد که در هنگام انزال، دور شوید و از بارداری ناخواسته جلوگیری کنید.

۶.     تاثیر خودارضایی بر زودانزالی

خودارضایی بر زودانزالی تاثیر دارد. در برخی موارد، درمان انزال زودرس ممکن است شامل برداشتن خودارضایی، ۱ یا ۲ ساعت قبل از مقاربت باشد تا بتوانید انزال را در حین رابطه‌ی جنسی به تاخیر بیندازید.

۷.     درمان دارویی زودانزالی

گاهی زود انزالی را با دارو درمان می‌کنند. از این طریق می‌توان در سریع‌ترین زمان ممکن به درمان مشکل زود انزالی پرداخت. بهترین داروهای تاخیری و درمانی برای انزالی زودرس مردان را در اینجا ببینید

قرص‌های ضدافسردگی باعث دیرانزالی می شوند؟

طبق تحقیقات انجام‌شده، یک عارضه‌ی جانبی قرص‌های ضد افسردگی این است که ارگاسم را به تاخیر می‌اندازند، بنابراین از این عارضه به نفع درمان زودانزالی استفاده می‌شود. قرص فلوکستین، قرص پاروکستین برای درمان زود انزالی، قرص سیتالوپرام، قرص سرترالین، قرص کلومیپرامین، قرص مودافينيل و ترامادول که بر میزان سروتونین تاثیر می‌گذارند، می‌توانند روند انزال را به تاخیر بیندازند. اگر دارویی موثر نباشد، ممکن است پزشک پیشنهاد کند داروی دیگری را امتحان کنید.

قرص زود انزالی را چگونه مصرف کنیم؟

داروهایی که برای درمان انزال زودرس استفاده می‌شوند، مانند قرص زود انزالی، را می‌توانید هر روز یا فقط قبل از رابطه‌ی جنسی مصرف کنید. معمولا ۵ تا ۱۰ روز طول می‌کشد تا این داروی زود انزالی شروع به کار کنند. اما ممکن است ۲ تا ۳ هفته، طول بکشد تا تاثیر کامل داروها را مشاهده کنید. زمان مناسب برای مصرف دارو قبل از رابطه‌ی جنسی، از ۲ تا ۶ ساعت قبل است. در صورت قطع مصرف این داروها انزال زودرس می‌تواند برگردد. اکثر مردان مبتلا به زود انزالی به مصرف مداوم این داروها نیاز دارند.

ویاگرا مصرف کنم؟

تادالافیل و سیلدنافیل (ویاگرا) نیز می‌توانند به شما در حفظ نعوظ کمک کنند و منجر به تاخیر در انزال شوند. عوارض جانبی ناخواسته ممکن است شامل سردرد، گرگرفتگی صورت و سو هاضمه باشد. این داروها در صورت استفاده همراه با داروهای ضد افسردگی موثرتر عمل می‌کنند. زمان مناسب برای مصرف قرص زودانزالی، ۲ تا ۶ ساعت قبل از رابطه‌ی جنسی است.

۸.     کرم‌ها یا اسپری‌های بی حس کننده

یکی از مواردی که در درمان زود انزالی کاربرد دارد استفاده از کرم‌ها و اسپری‌های بی حس کننده است. کرم‌ها و اسپری‌های بی حس کننده را می‌توانید حدود ۲۰ تا ۳۰ دقیقه قبل از رابطه‌ی جنسی روی سر آلت تناسلی قرار دهید.
اروهایی که برای درمان انزال زودرس استفاده می‌شوند، مانند قرص زود انزالی، را می‌توانید هر روز یا فقط قبل از رابطه‌ی جنسی مصرف کنید.

نحوه مصرف کرم یا اسپری تاخیری

 • برای استفاده از هر کرم یا بی حس کننده‌ای باید روش استفاده آن را بخوانید و بر اساس آن عمل کنید.
 • به طور معمول اگر کرم یا اسپری بی حس کننده را برای مدت طولانی‌تری از ۲۰ تا ۳۰ دقیقه روی آلت تناسلی خود بگذارید، نعوظ از بین می‌رود.
 • در حین رابطه‌ی جنسی واژینال، نباید کرم یا اسپری بی حس کننده را روی آلت تناسلی مردانه بگذارید، زیرا ممکن است باعث بی حسی واژن شود. توصیه می‌شود ۵ تا ۱۰ دقیقه قبل از رابطه‌ی جنسی، کرم را از روی آلت تناسلی خود بشویید.
توجه داشته باشید که استفاده‌ی طولانی‌تر از داروهای بی حس کننده می‌تواند منجر به بی حسی و از بین رفتن نعوظ شود.

۹.     کاندوم

برای کمک به کاهش حساسیت آلت تناسلی مردانه، از کاندوم استفاده کنید. می‌توانید از کاندوم‌های حاوی بی حس کننده مانند بنزوکائین یا لیدوکائین یا کاندوم‌هایی که از لاتکس ضخیم‌تری ساخته شده‌اند تا انزال را به تاخیر بیندازند، کمک بگیرید.

۱۰.  مکمل ها

طبق تحقیقات انجام شده، برخی مواد معدنی ممکن است به درمان زود انزالی کمک کنند. این مواد معدنی شامل موارد زیر هستند؛
 • مکمل روی (zinc)
روی عملکرد جنسی را بهبود می‌بخشد و سطح تستوسترون را در بدن افزایش می‌دهد. این کار به طور کلی میل جنسی را افزایش می دهد و به بهبود اختلال عملکرد جنسی شامل انزال زودرس کمک می‌کند.
 • منیزیم
منیزیم یکی دیگر از مواد معدنی مهم برای تولید اسپرم سالم است. سطح پایین منیزیم در خون از عوامل موثر در انزال زودرس است، زیرا منیزیوم برخی از انقباضات عضلانی رایج در ارگاسم را افزایش دهد.
 • کلسیم
 • مس
 • منگنز
 • سلنیوم.

درمان زود انزالی در مردان چگونه است؟

روش‌های درمانی استفاده‌شده برای درمان زود انزالی در مردان به همان شکلی است که در موارد بالاتر گفته‌شد. شاید اولین راه حلی که به ذهن مردان برای درمان این مشکل می‌رسد، استفاده از قرص زود انزالی باشد. این قرص‌ها یا اسپرهای تاخیری با تاثیر بر مدت زمان نگهداری نعوظ، مشکل انزال زودرس را حل می‌کنند. شاید نام روش‌های زیر هم به گوش شما رسیده باشد که در ادامه به بررسی آنها می‌پردازیم.

درمان زود انزالی مردان با عسل

یکی از روش‌هایی که طب سنتی برای درمان زود انزالی در مردان پیشنهاد می‌دهد، استفاده از ترکیب عسل و دارچین است. دارچین یکی از ادویه‌هایی است که طبع گرمی دارد و سرد مزاجی را برطرف می‌کند. این ماده باعث رقیق‌تر شدن خون و افزایش خونرسانی به اعضای مختلف بدن می‌شود. از طرفی، متابولیسم بدن را افزایش می‌دهد. یکی از مسائلی که باعث برقراری نعوظ در آلت تناسلی مردانه می‌شود، افزایش جریان خون به این منطقه است. با یک بررسی ساده می‌توانیم علت مفید بودن دارچین را در درمان زود انزالی درک کنیم. این ماده خونرسانی به آلت تناسلی را افزایش می‌دهد و نگهداری نعوظ را ساده‌تر می‌کند. عسل یک ماده‌ی مفید و سرشار از ویتامین E است. این ترکیب می‌تواند به درمان مشکلات و اختلالات جنسی آقایان کمک کند. از طرفی، مصرف موادی که طبیعی هستند، عوارض جانبی را کاهش می‌دهد. برای اینکه یک معجون فوق‌العاده درست کنیم و انزال زودرس را بهبود ببخشیم، می‌توانیم از چند قاشق عسل و مقداری دارچین استفاده کنیم و این دو را ترکیب کنیم. همچنین مصرف این مواد در کنار نوشیدنی‌های گرمی مانند چای هم می‌تواند موثر باشد

درمان زود انزالی با خمیر دندان

احتمالا از برخی آقایان شنیده‌اید که برای درمان زود انزالی خود از خمیر دندان استفاده می‌کنند. متاسفانه این راهکار، روش مناسبی نیست. می‌دانیم که خمیردندان حاوی مواد خنک کننده و گاهی لیدوکائین است. وجود این ترکیبات درون این شوینده می‌تواند به نگهداری نعوظ برای مدتی طولانی‌تر کمک کند، اما از طرفی ممکن است باعث تحریک پوست و ایجاد حساسیت شود. همچنین برخورد این ماده به پوست خانم می‌تواند او را مستعد عفونت‌های زنان کند.

استامینوفن کدئین برای زود انزالی

مسکن‌ها می‌توانند باعث بهبود زود انزالی شوند اما از طرف سازمان غذا و دارو آمریکا برای درمان زود انزالی تایید نشده‌اند و نمی‌تواند آنها را انتخاب درستی برای درمان این مشکل دانست.

زود انزالی و بارداری

بارداری دوره‌ای از زندگی یک زن است که در آن هورمون‌ها به مقدار زیادی بالا و پایین می‌شوند. در دوره‌ی بارداری، به خصوص سه ماهه‌ی دوم، تحت تاثیر هورمون‌های مختلف، میل جنسی زن به طرز چشمگیری زیاد می‌شود و همین مسئله باعث می‌شود که زن از رابطه‌ی جنسی لذت ببرد. برخی از زنان به قدری حساسیت آنها در دوره‌ی بارداری زیاد می‌شود و به سرعت بیشتری تحریک می‌شوند که زمان به ارگاسم رسیدن آنها کاهش پیدا می‌کند. گفته‌شده‌است که بیشتر زنان در دوره‌ی بارداری برای اولین بار ارگاسم را تجربه می‌کنند.

زود انزالی باعث نازایی میشود؟

شاید این سوال ذهن شما را درگیر کرده باشد که زود انزالی باعث نازایی می‌شود؟ بدون شک ندانستن پاسخ این سوال باعث نگرانی‌هایی در مرد و زن می‌شود، به خصوص اگر هر دو طرف جوان باشند. زود انزالی ارتباط مستقیمی با نازایی ندارد. البته اگر زودانزالی به علت اختلالات هورمونی ایجاد شده‌باشد، ممکن است همراه با نازایی مشاهده شود. اما اینکه زود انزالی علت ایجاد نازایی باشد و یا نازایی باعث زودانزالی شود، درست نیست.

سوالات متداول

در ادامه به برخی از سوالات پرتکرار درباره‌ی زودانزالی پاسخ داده‌شده‌است. با ما همراه باشید.
درمان زود انزالی به روش خانگی امکان پذیر است؟

برای درمان زود انزالی به روش خانگی می‌توان از قرار گرفتن در پوزیشن‌های مناسب، انجام ورزش کگل و خوردن داروهای گیاهی که در طب سنتی توصیه‌می‌شوند استفاده کرد. توجه داشته‌باشید که این موارد در صورتی می‌توانند کمک کننده باشند که با متخصص مشورت شود و علت اصلی زود انزالی پیدا شود.

زود انزالی باعث نازایی میشود؟

زود انزالی ارتباط مستقیمی با نازایی ندارد. البته اگر زودانزالی به علت اختلالات هورمونی ایجاد شده‌باشد، ممکن است همراه با نازایی مشاهده شود. اما اینکه زود انزالی علت ایجاد نازایی باشد و یا نازایی باعث زودانزالی شود، درست نیست.

زود انزالی مردان دلیلش چیست؟

زود انزالی مردان دلایل مختلفی دارد که برخی از آنها شامل مشکلات آناتومیکی، حساس بودن بیش از حد حالت تناسلی، مشکلات روانی و عدم بالانس هورمونی هستند.

زود انزالی به چه معناست؟

هنگامی که انزال و یا به ارگاسم رسیدن در مرد و زن زودتر از زمانی که باید، اتفاق بیفتد، زود انزالی نامیده می‌شود.

درمان زود انزالی در زنان چیست؟

بهترین درمانی که می‌توان برای زود انزالی در زنان نام برد، قرار گرفتن در پوزیشن‌های مناسب و یا ورزش کگل است.

راههای درمان زود انزالی کدامند؟

برای درمان زود انزالی راه حل‌های بسیاری وجود دارد که برخی از آنها شامل انجام ورزش‌های تقویت کننده‌ی کف لگن، خوردن قرص و دارو، درمان‌های روانشناختی و درمان‌های خانگی هستند.

قرص زود انزالی برای مردان کاربرد دارد؟

قرص‌های تاخیری مانند ویاگرا یا سیلدنافیل برای مردان کاربرد دارند و می‌توانند انزال را تا حد قابل توجهی به تاخیر بیندازند.

برچسب ها :
 • راه های درمان زودانرالی چیست
 • روشهای درمان زودانزالی در منزل
اشتراک گذاری :

مطالب اخیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با موفقیت به سبدخرید اضافه شد.
error: Content is protected !!
توضیحات مربوطه را انتخاب کن
 • تصوبر
 • شناسۀ محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • وضعیت در انبار
 • قابلیت دسترسی
 • اقزودن به سبد خرید
 • توضیحات
 • وزن
 • ابعاد
 • اطلاعات اضافی
 • سن
 • رنگ
 • جنسیت
 • سایز
برای حذف نوار مقایسه بیرون از کادر کلیک کنید.
مقایسه